17 בנובמבר 2007

מישהו קורא אותי במיאנמר?

(תודה לדניאל)

הנה מדינה שאינה מוקפת אויבים, אף אחד לא קורא להשמדתה, ואין מי שחפץ להשתלט על שטחיה. מיאנמר או בורמה, שמה המקורי, היא מדינה בדרום מזרח אסיה שנשלטת כבר למעלה מ- 40 שנה ע”י משטר צבאי בצורה כזו או אחרת.

בשנת 1990 התקיימו במדינה בחירות דמוקרטיות, והתנועה הדמוקרטית בראשותה של אונג סן סו קי זכתה ברוב מוחץ. אולם, לא היה זה סופו של המשטר הצבאי שסירב לפנות את מקומו. מאז ועד היום מיאנמר לא שקטה, ומעת לעת יוצאים הבורמזים במחאה נגד המשטר שפוגע בזכויותיהם ובחירותם. אונג סן סו קי בילתה את רוב השנים מאז במעצר בית, בו היא נמצאת גם בימים אלה עקב התנגדותה למשטר.

בחודש אוגוסט האחרון החליטה ממשלת מיאנמר לייקר את מחירי הדלק בלא פחות מ- 500%. ההחלטה הובילה לגל מחאות חדש, ולהפגנות של נזירים נגד החונטה הצבאית העומדת בראש המדינה. גל המחאות נמשך, והיום כבר ישנם הרוגים ופצועים מצד המפגינים. מדינות רבות יוצאות נגד הממשל במיאנמר ומפעילות סנקציות על המדינה בטענה לדיכוי אלים של ההפגנות.

אלו שביקרו בבורמה יספרו על האוכלוסיה החביבה, על הנופים המדהימים ועל המראות הקסומים. חבל שמאחורי כל היופי הזה עומד משטר צבאי אכזרי, בעוד תושבי המקום זועקים לדמוקרטיה.

בורמה

4 תגובות:

liorry אמר/ה...

קודם כל תתחדש על הבלוג :)
יפה שאתה כותב סקירה ככה על מדינה שמישהו ביקר את הבלוג שלך ממנה

אנונימי אמר/ה...

קודם כל תודה. זה לא היה בדיוק כך, הכותרת כנראה מטעה. הרשומה נכתבה בעקבות תגובה שלי לפוסט שלו אחרי שכבר חזר מהטיול, אבל כל זה פחות חשוב.

inbar111 אמר/ה...

לפעמים מה שנראה מבחוץ זה לא באמת מה שקורה בפנים..
אולי אפשר איכשהוא לעזור להם, לתת תמיכה לאזרחים שרוצים דמוקרטיה ולגרום למהפכה.
לא דרך מלחמה אלא דרך הבנה.

הועשרתי בעוד קצת ידע :)

dear אמר/ה...

תתחדש על הבלוג